Zapraszamy do udziału w konkursie!

WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY, RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY

„Gotuję z mamą i tatą”

Czas trwania: 04 maja 2021 r. – 21 maja 2021 r.

Uczestnicy konkursu: konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych i ich rodziców.

W związku ze zbliżającymi się świętami Dnia Mamy i Taty, zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym

„ GOTUJĘ Z MAMĄ I TATĄ”.

Prawidłowe odżywianie ma ogromny wpływ na rozwój i wzrost młodego organizmu. Dania dla dziecka oprócz tego, że powinny być zdrowe, muszą też być smaczne i atrakcyjnie wyglądać. Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej waszą ulubioną, zdrową potrawę wraz z przepisem jej przygotowania. Może to być śniadanie, obiad, podwieczorek lub kolacja. Z wszystkich zebranych prac stworzymy przepiśnik będący zbiorem nie tylko zdrowych ale i apetycznych potraw naszych przedszkolaków.

Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych będzie dla Państwa okazją do fantastycznej zabawy z dziećmi oraz miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Serdecznie zachęcamy wszystkich Rodziców i Dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

Celem konkursu jest:

– Propagowanie zasad zdrowego odżywiania,
– Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,
– Rozbudzanie wyobraźni i twórczej działalności,
– Rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci.

Regulamin Konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci i rodziców z naszego przedszkola.
  2.  Uczestnicy konkursu przygotowują pracę plastyczną przedstawiającą zdrową i ulubioną przez dziecko potrawę. Na odwrocie pracy plastycznej powinien znaleźć się przepis danego dania ( nazwa potrawy, składniki, sposób przygotowania).
  3. Prace powinny być wykonane techniką dowolną, na kartce w formacie A3 w układzie poziomym, podpisane na odwrocie (imię i nazwisko dziecka oraz grupa).
  4. Prace konkursowe należy składać w pudełku znajdującym się przedsionku przedszkola do 21 maja.
  5. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 26 maja.
  6. Kryteria oceniania prac:

– zgodność pracy z tematem,
– pomysłowość, oryginalność,
– estetyka wykonania i wkład pracy dziecka.

1. Wyboru zwycięskich prac dokona powołane przez organizatorki Jury.
  2. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
  3. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy.